Çevre dostu dodo kuşu Kardelen Koleji’nde

Nevşehir Özel Kardelen Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine yönelik, nesli tükenen bir kuş türünden esinlenerek çizgi dünyasına aktarılan Çevreci Kahraman Dodo Kuşu Cosmo interaktif bir söyleşi gerçekleştirdi.


 

Çocuklarda küçük yaşlardan itibaren çevre koruma bilincinin, doğa sevgisinin yaygınlaştırılmasını ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasına yönelik etkinlikler kapsamında Kardelen Koleji Konferans Salonunda düzenlenen Çevreye Duyarlılık Ödülü almış 5 adet kitabı bulunan sevimli kahraman Cosmo, Minik Kardelenlerle buluşmasında ‘yerlere çöp atmamalıyız, atık kağıt ve pillerimizi geri dönüşüme atmalıyız, ağaç dikmeliyiz, ağaçları kesmemeliyiz çevre dostu olmalıyız, ağaçlar havayı temizler, bize oksijen verir gibi birçok mesajlar verdi.

Çevreye nasıl duyarlı olacağımız örneklerle ve çizgi film sunumları ile anlatıldı. Ağaç ve hayvan sevgisini, geri dönüşümün önemini öğrencilere eğlenceli bir dile anlatan Dodo Kuşunu Minik Kardelenler çok sevdi. Beraber dans ederek hem eğlendiler hem öğrendiler. Etkinlik sonunda Kardelen Anaokulu ve İlkokul öğrencilerine ucundaki kapsülde karaçam tohumu bulunduran ‘tohumlu kalem’ hediye edildi.

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minikler, görerek sanat çalışması yaptı

Nevşehir Özel Altınyıldız Kreş ve Anaokulu öğrencileri Göreme Açık Hava Müzesini keşif ederek sanat çalışması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir