Bedensel engelli çil evinde Okuryazarlık seferberliğine katıldı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın eşi Songül Aktaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde, Milli Eğitim Bakanlığı koordinatörlüğünde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği projesi kapsamında evinde okuma-yazma kursu alan Bedensel Engelli Hüseyin Çil’i ziyaret etti.


Ziyarette Vali İlhami Aktaş’ın eşi Songül Aktaş’a, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir’in eşi Nimet Demir ile İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa Gürbüz eşlik etti.

Avanos İlçesinde ikamet eden ve Evde okuma-yazma öğrenen Bedensel Engelli Hüseyin Çil; ‘Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan Okuma-Yazma Seferberliği projesi doğrultusunda, okuma-yazma eğitiminin evimde verilmesinin mutluluğu içerisindeyim. Bu hizmetleri bize sunan herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

Songül Aktaş, evinde okur-yazarlık eğitiminin kursiyerlerimiz tarafından büyük beğeni topladığını ve bu sayede kendilerinin okuryazarlık seferberliği projesinden yararlandırılmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiklerini söylediler.

Songül Aktaş, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gürbüz’den eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Engelli Hüseyin Çil’in talep ve isteklerini dinledi ve kendilerine başarılar diledi.

 

YAZAR: Çağla Aktürk Baş

21.04.1992 doğumlu Ordu doğumlu. Evin tek kız çocuğu ve 2 erkek kardeşi var. İlk ve Okulu Giresun Pir Aziz ilköğretim okulunda okudu. Liseyi Pir Aziz İsmail Yücel Teknik Lisesinde okudu. Lise sonrasında sınavlara özverili bir şekilde çalıştı ve Nevşehir hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya bölümünü kazandı. 2010-2014 yılları arasında Üniversiteyi bitirdi. 2015 yılında ise evlenerek Nevşehir’de kaldı. Üniversite bitiminde Nevşehir’de Yenigün gazetesinde Muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde görevine devam etti. Magazin başta olmak üzere kültür-sanat dallarını yakından takip ediyor. Hobi olarak ise boş zamanlarında Sinema, doğa yürüyüşleri, arkadaşları ile zaman geçirme faaliyetlerinde bulunur. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çözüm Eğitim Kurumları’ndan örnek davranış

Çözüm Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen kan verme etkinliğinde öğrenci, veli ve öğretmenler kan verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir