Altınyıldızlı öğrenciler bölge birincisi oldu

TÜBİTAK yarışmalarında Nevşehir’in gururu olan Altınyıldız Fen Lisesi öğrencileri TÜBİTAK bölge birincisi oldu.


Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencileri Ergün Ceylan ve Dorukan Kılınç tarafından hazırlanan Biyoloji Projesi, Kayseri’de 49.su düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri arası Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge 1.si seçilerek Mayıs ayı içerisinde Antalya da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılacak.

2011 TÜBİTAK Türkiye 1.liği ile başlayan Altınyıldız Koleji TÜBİTAK serüveni günümüze kadar  geçen 6 yılda bir çok kez bölge birincilikleri  ve Türkiye Finalistliği derecelerini elde ettiler.

Bu yıl 49.su düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri’de 12-15 Mart 2018 tarihleri arasında yapıldı.

Kayseri’de yapılan ödül törenine Erciyes Üniversitesi Rektörü başta olmak üzere, bölgedeki illerin İl Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Üniversitede bulunan Akademisyenler, Özel Altınyıldız Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp Özaltın ve Okul Genel Müdürü Serhat İğdeci’de katıldı.

Nevşehir’den Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan tek proje Altınyıldız Koleji Fen Lisesi öğrencilerine ait olduğunu ifade eden Altınyıldız Koelji Genel Müdürü Serhat İğdeci, ‘Türkiye geneli 16000’i aşkın başvurunun yapıldığı projelerden 1200’nün 12 bölgede sergilendiği bu etkinlikte Altınyıldız Koleji öğrencileri Kayseri Bölgesinde üstün başarı göstererek Bölge 1.liği elde etmişlerdir. Bu yarışma 12 branşta yapılmakta ve 3 aşamadan oluşmaktadır.

1.Aşamada çeşitli üniversitelerden seçilen Doçent Doktor ve Profesör Doktor olmak üzere alanında uzman 3’er kişilik  jüri tarafından  başvurular değerlendirip, bölge sergisinde sergilenmeye değer projeleri davet etmektedirler.

2.Aşamada bölge sergisinde, jüriler stand başlarında projeleri görüp tek tek öğrencilerle  mülakat yaparak bölge 1.lerini seçmektedir.

3.Aşama ise Türkiye Finalleri Sergisi  olup, her bölgeden sadece 1.lerin katılacağı ve bu yıl Mayıs ayı içerisinde Antalya’da yapılacak Türkiye Finalleridir.

Altınyıldız Koleji Fen Lisesi öğrencileri üç ay boyunca yoğun bir tempoyla çalışarak projelerini hazırlamışlardır’ dedi.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Altınyıldızlı öğrencilerden örnek davranış

Özel Altınyıldız Koleji İlköğretim Okulu öğrencileri Nevşehir merkezde bulunan Cumhuriyet ve Ersular İlkokulu öğrencilerine kışlık malzeme yardımı yaptılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir