Altınyıldız’ın projesi ilgi gördü

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Elif Kılıç Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ‘Bir Düşün Sen’ tasarım yarışmasına katılmaya hak kazanmış ve tasarlanan Patibüs isimli toplu taşıma aracını anlatmak üzere Ankara’da sergiye katıldı.


Altınyıldız İlköğretim Kurumu Ülkemizde bilim, sanayi ve teknoloji alanlarındaki gelişmeler doğrultusunda millî ürünlerin üretiminin arttığı gerçeğinden yola çıkarak öğrencilerden yaşadığı bölgedeki ulaşım sorunlarına çözüm getiren, var olan veya olmayan alternatif ulaşım araçları ve sistemleri ile toplu taşımaya yeni bakış açısı geliştiren millî ulaşım teknolojilerine yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ‘Bir Düşün Sen’ tasarım yarışmasına katılmaya hak kazanmış ve tasarlanan Patibüs isimli toplu taşıma aracını anlatmak üzere Ankara’da sergiye katıldı.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Elif Kılıç danışman öğretmeni Burak Kaya rehberliğinde hazırladığı ‘PATİBÜS’ isimli toplu taşıma aracı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ‘Bir Düşün Sen’ tasarım yarışmasına katılmaya hak kazanan 100 eser arasına girmeyi başardı. 14-15 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da sergilenen proje Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve diğer ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmüştür. Ankara sergisinin ardından  öğrenci ve öğretmene ödülleri takdim edildi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVÜ 1. sınıf öğrencilerine ‘Geleneksel Uyum Gezisi’ düzenlendi 

 ÖSYM tarafından YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü tercih ederek ders başı yapan 1. sınıf öğrencilerin, başta üniversite ortamına uyum sağlamalarını, birbirleriyle ve şehirle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla ‘Uyum Gezisi’ düzenlendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir