Altınyıldız’dan Uluslararası Matematik birinciliği

Neredeyse her branşta başarı elde eden Altınyıldız Koleji, Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatlarında da bu başarılarını devam ettirdi.


Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Mart ayında 268 sınav merkezinde, 65 ayrı şehirde, bin 106 okulda, 60 bin 323 öğrencinin katılımıyla yapılan Uluslararası Kanguru Matematik Olimpiyatlarında 9 uluslararası derece elde ettiler.

5 Mayıs 2018’de düzenlenen final yarışmasında ise Öğrencilerden Berkay Nuray uluslararası Kanguru Matematik yarışmasında Türkiye 1.si oldu.

Elde edilen başarı ile ilgili olarak Okuldan yapılan yazılı açıklama şu şekilde oldu; ‘Altınyıldız İlköğretim Kurumu eğitimde yenilikçilik ilkesinden ve öğrencilerin muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile matematik zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup aklın ve bilimin aydınlık dünyasında yol gösterici bir ışık olabilmek amacıyla Uluslararası düzeyde düzenlenen KANGURU matematik yarışmasına katılmış, 9 altın öğrencisi finallere kalmış ve bu 9 öğrencimizden 1 tanesi de Finallerde Türkiye 1.si olmuştur. Öğrencimizin ödülü 9 Haziran Cumartesi günü İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yapılan tören ile verilmiştir

Finale kalan 9 öğrencimizi ve Ardından Finalleri de geçip Türkiye 1.si olan öğrencimiz Berkay Nuray’ı ve öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenlerimizi  tebrik ediyor başarılarının devamını  diliyoruz.’

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVÜ 1. sınıf öğrencilerine ‘Geleneksel Uyum Gezisi’ düzenlendi 

 ÖSYM tarafından YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü tercih ederek ders başı yapan 1. sınıf öğrencilerin, başta üniversite ortamına uyum sağlamalarını, birbirleriyle ve şehirle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla ‘Uyum Gezisi’ düzenlendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir