Altınyıldız’dan 4 yeni Türkiye derecesi

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri sınavda, sporda ve kültür-sanat faaliyetlerinde elde ettiği Türkiye derecelerine 4 yenisini daha ekledi.


Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Türkiye yüzme Federasyonu tarafından İstanbul’da yapılan 11-12 yaş ulusal gelişim projesi Türkiye Finalleri kapsamında mücadele gösterdi ve sporcular Yaşar Tuğra Okşar Altın Madalya,  Kaan Civan ise gümüş madalya kazandılar.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Elif Azra Karakoç Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin Türkiye geneli Ortaokullar ve Liseler arası düzenlemiş olduğu “Hayalimdeki 2053 Türkiye’si” fikir ve kompozisyon yarışmasında il 1.si, Türkiye 4.sü olup mansiyon ödülü almaya hak kazandılar.

Öğrenci Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ödül töreni için 17 Mayıs 2018 tarihinde Danışman Öğretmeni Canan Yüncü ile beraber Gaziantep’e gidecek.

Ödül töreninin ardından dereceye giren öğrenciler 2 günlük şehir turu yapacaklar ve Düzenlenen ödül töreni ve şehir turundan sonra öğrenci Ankara’da yapılacak olan Başbakanlık, Meclis ve Külliye de düzenlenecek olan bir diğer programa katılıp Ankara şehir turuyla programı tamamlayacak.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4.sınıf öğrencilerden Haktan Ahmet Sarıkaya Ankara Podium AVM de düzenlenen Türkiye geneli Çizgi İzleyen Robot Yarışmasında okulu ve Nevşehir’i en iyi şekilde temsil ederek Türkiye 4.sü olup mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İsrail’e öfke dinmiyor

Filistin’in Gazze şehrindeki Müslümanlara karşı Katliam yapan İsrail, Nevşehir Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları tarafından protesto edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir