Altınyıldız’dan 4 yeni Türkiye derecesi

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri sınavda, sporda ve kültür-sanat faaliyetlerinde elde ettiği Türkiye derecelerine 4 yenisini daha ekledi.


Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Türkiye yüzme Federasyonu tarafından İstanbul’da yapılan 11-12 yaş ulusal gelişim projesi Türkiye Finalleri kapsamında mücadele gösterdi ve sporcular Yaşar Tuğra Okşar Altın Madalya,  Kaan Civan ise gümüş madalya kazandılar.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Elif Azra Karakoç Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin Türkiye geneli Ortaokullar ve Liseler arası düzenlemiş olduğu “Hayalimdeki 2053 Türkiye’si” fikir ve kompozisyon yarışmasında il 1.si, Türkiye 4.sü olup mansiyon ödülü almaya hak kazandılar.

Öğrenci Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ödül töreni için 17 Mayıs 2018 tarihinde Danışman Öğretmeni Canan Yüncü ile beraber Gaziantep’e gidecek.

Ödül töreninin ardından dereceye giren öğrenciler 2 günlük şehir turu yapacaklar ve Düzenlenen ödül töreni ve şehir turundan sonra öğrenci Ankara’da yapılacak olan Başbakanlık, Meclis ve Külliye de düzenlenecek olan bir diğer programa katılıp Ankara şehir turuyla programı tamamlayacak.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4.sınıf öğrencilerden Haktan Ahmet Sarıkaya Ankara Podium AVM de düzenlenen Türkiye geneli Çizgi İzleyen Robot Yarışmasında okulu ve Nevşehir’i en iyi şekilde temsil ederek Türkiye 4.sü olup mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVÜ 1. sınıf öğrencilerine ‘Geleneksel Uyum Gezisi’ düzenlendi 

 ÖSYM tarafından YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü tercih ederek ders başı yapan 1. sınıf öğrencilerin, başta üniversite ortamına uyum sağlamalarını, birbirleriyle ve şehirle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla ‘Uyum Gezisi’ düzenlendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir