Altınyıldız’da başarı üstüne başarı

Kuruluşunun 20.yılında Altınyıldız Eğitim Kurumları’nda başarı yağmuru devam ediyor.


Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2018 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’nda (2018-MSÜ) Türkiye dereceleri elde etti.

18 Mart 2018 tarihinde yapılan 300 bin kişinin katıldığı 2018 MSÜ sınavında Altınyıldız Koleji öğrencileri sayısal puan dallarında Türkiye 21.si, Türkiye 232.si ve Türkiye’de ilk sıralarda pek çok dereceler elde ederek üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde gerçekleştirdikleri çalışmaların bir karşılığı olarak elde ettikleri başarıların gururunu yaşattılar.

Derece elde eden Altınyıldız Koleji öğrencileri, Fen ve Matematik sınavlarında soruların tamamını doğru cevaplandırdığını ifade eden Altınyıldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci, ‘Altınyıldız Koleji öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik eder, Haziran ayında yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavlarında da başarılar dileriz.’ dedi.

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVÜ Gökkuşağı Projesi köprüler kurmaya devam ediyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Engelsiz Üniversite Birimi tarafından üniversite-şehir işbirliğini pekiştirmek ve sosyal bir farkındalık oluşturmak için başlatılan ‘Gökkuşağı Projesi’ kapsamında bu defa Nevşehir’in Acıgöl İlçesine bağlı Tepeköy İlk ve Orta Okulu ziyaret edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir