Altınyıldız’da başarı bir gelenek

Altınyıldız Liseleri projesi, TÜBİTAK liseler arası proje yarışması kayseri bölge sergisinde.


 

Altınyıldız koleji fen lisesi öğrencilerinin TÜBİTAK başarısı bir gelenek haline geldi.

  1. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında Nevşehir’i temsil eden Altınyıldız Koleji projesi Kayseri’de sergilenmeye başlandı.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmalarında Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Niğde, Kırşehir,  Sivas ve Yozgat illerinden seçilen araştırma projeleri Kayseri Bölgesi sergisi Erciyes Üniversitesi Kongre merkezinde açıldı.

Özel Altınyıldız Fen Lisesi öğrencilerinden Ergün Ceylan ve Dorukan Kılınç tarafından hazırlanan Biyoloji projesi,200’e yakın proje arasından sergilenmek üzere Kayseri’ye davet edilen 12 proje arasında yer almayı başardı.

Özel Altınyıldız Koleji Müdürü Özkan Kılınç, Öğretmenlerden Ebru Özaltın ve İlkay Topatan Kayseri TÜBİTAK Bölge Sergisinde öğrencilerle birlikte görev aldılar.

Altınyıldız Koleji, TÜBİTAK araştırma projeleri ve Uluslararası Proje yarışmalarında ilimize her eğitim öğretim yılında olduğu gibi yeni dereceler kazandırmayı amaçlıyorlar

YAZAR: Veysel Kılıç

04.10.1989 Gülşehir Karahüyük köyünde doğdu. Evin tek erkek çocuğu ve 1 kız kardeşi var. İlk Okulu Gülşehir Atatürk Okulunda, Orta Okulu Turgut Akdeveli Okulunda, Liseyi ise 2003-2007 tarihleri arasında Nevşehir Lisesinde okudu. Lise bitiminde ise gazetecilik hayatına spor muhabiri olarak başladı. 2009-2010 yılları arasında askerliğini Kıbrıs Leşkoşa da tank şoförü yaptı. Askerlik bitiminde ise gazetecilik hayatına kaldığı yerden devam etti. Askerden sonra Nevşehir Yenigün Gazetesi yazı işleri Müdürlüğü yaptı. Daha sonra ise Nevşehir Kent Haber Gazetesinde yazı İşleri Müdürlüğünü sürdürdü. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir güne kar yağışı ile başladı 

Nevşehir’de dün gece saatlerinde başlayan karla karışık yağmur yerini kar yağışına bıraktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir