Altınyıldız Liselilerden 2 bölge derecesi daha

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları İç Anadolu Bölge finali Kayseri’de devam ediyor.


 

Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas’tan gelen gençlerin katılımıyla gerçekleşecek yarışmalar 3 gün boyunca farklı alanlarda sürüyor.

Kayseri Valilik İl Koordinasyon Gültepe Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmanın bölge finalinde ilk gün gençler arası bilgi yarışması yapıldı.

Bu yarışmada bölge 3.lüğü kazanan Altınyıldız Liseliler Şiir okuma yarışmasında 2 Bölge derecesi daha kazandığını ifade eden Altınıyldız Koleji Genel Müdürü Serhat İğdeci, ‘Kuruluşunun 20. yılını kutlayan Altınyıldız Koleji pek çok alanda başarılar kazanmaya devam etmektedir.

20 Mart 2018 Salı günü Gençlik Merkezinin düzenlemiş olduğu şiir okuma yarışmasında 14-17 yaş grubu kategorisinde Melih Kızılkaya ve 18-25 yaş grubu kategorisinde Muhammet Ali Şahin Nevşehir birincisi olmuşlardı.

11 Nisan 2018 Çarşamba günü Gençlik Merkezinin düzenlediği Bölge Şiir Okuma Yarışmasında Altınyıldız Koleji öğrencisi Muhammet Ali Şahin Bölge ikincisi, Melih Kızılkaya Bölge 3.sü olarak Nevşehir’i ve Altınyıldız Koleji’ni gururla temsil etmiştir.’ dedi.

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVÜ Gökkuşağı Projesi köprüler kurmaya devam ediyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Engelsiz Üniversite Birimi tarafından üniversite-şehir işbirliğini pekiştirmek ve sosyal bir farkındalık oluşturmak için başlatılan ‘Gökkuşağı Projesi’ kapsamında bu defa Nevşehir’in Acıgöl İlçesine bağlı Tepeköy İlk ve Orta Okulu ziyaret edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir