Altınyıldız ilk 10 dereceye girdi

Çekmeköy Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Uluslararası Bilim Olimpiyatları Araştırma dalında Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencileri Gökçe Nur Budak ve Serhan Aslaner ‘Trigonometrik Denklem Sistemlerinin Grafik Metodu ile Çözümü’ projesi ile finale kalmış, Proje danışmanlığını ise Matematik öğretmeni Mahmut Özlü yapmıştır.


Yine Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi 10.sınıf öğrencileri Yunus Emre Aşıcı ve Melih Gültekin aynı yarışmanın Teknoloji Kategorisinde ‘Fiziksel Engelliler için Gyro Sensörlü Tekerlekli Sandalye’ projesi ile finalist olmuş, Proje danışmanlığını ise Kimya öğretmeni Kader Ünlü yapmıştır.

Altınyıldız Koleji öğrencileri, 10-13 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul’da yapılan  final yarışmalarına katılarak büyük bir başarı daha elde etmiş,10 ülkeden 733 proje arasında ilk 10 dereceye girmişlerdir.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Öğrencilerin bilimsel faaliyetlere ilgilerinin ve katılımlarının arttırılması amacıyla Çekmeköy Belediyesi’nin Maltepe Üniversitesi işbirliğinde bu yıl Prof. Dr. Necmettin Erbakan adına düzenlediği 3’üncü Uluslararası Bilim Olimpiyatları’nda kazananlara ödülleri düzenlenen törenle dağıtıldı. Maltepe Marma  otelde gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, jüri üyleri ile çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Çalışmaların ödüllendirildiği olimpiyatlarda finale kalan öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir’de çocuk ve uçurtma şenliği düzenlendi 

Nevşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Çocuk ve Uçurtma Şenliği, Kurban Bayramı öncesinde çocuklara bayram sevincini yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir