Altınyıldız da Çanakkale ruhu

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda 18 Mart Çanakkale Zaferi esnasında Büyük Türk Milletinin bağımsızlığı ve bekası için şahadet mertebesine erişmiş tüm vatan evlatları 6.sınıf öğrencilerinin hazırladığı program ile anıldı.


Program öğrencileri ve misafir velilerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Programa Katılan Nevşehir Alay Komutanı Kurmay Kıdemli Albay Yüksel Yiğit ve Hacıbektaş Belediye başkanı Emekli Tuğ General Ali Rıza Selmanpakoğlu programın duygu yüklü bir program olduğunu ve çok etkilendiklerini belirttiler.

Okul konferans salonunda gerçekleştirilen tören 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşımızın okunması ile başladı. Öğrencilerin okuduğu şiir, orotoryo ve ardından canlandırmalarla devam eden program, öğrencilerin şehitler için yakılan türkülerin seslendirilmesi ile son buldu.

Altınyıldız Koleji İlköğretim Müdürü Mehmet Eravcı program sonunda yaptığı açıklamada;

‘Bugün,103 yıl önce vatanımızı işgal, izzetimizi zelil etmek amacıyla birleşen yedi düvelin, bütün güç ve imkânlarıyla yaptıkları saldırılara karşı, şehadetleri dinin temeli olan ezanın, bu gök kubbede ilelebet yankılanması için yüz binlerce can vererek kazandığımız Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü. Vatan, millet, istiklal ve istikbal için seve seve can veren şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Programımızın hazırlanmasında emeği geçen 6.sınıf öğretmenleri Derya Ünal, Ömer Köse, Rukiye Nur Karacan, Eren Özhan, Zehra Nayman Tamer Serdar Gözüm, Bilgisayar Öğretmenimiz Canan Yüncü, Müzik Öğretmenimiz Sezgi Ceylan’a ,tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.’

 

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti , Türkiye Spor Yazarları Derneği ve AIPS (Dünya Spor Yazarları Derneği) üyesiyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğitimciler sözleşme imzaladı

2019-2020 öğretim yılında Altınyıldız İlkokulu 1.sınıfları okutacak olan Ertan Kahveci, Fatma Yağmuroğlu, Keziban Akyürek, Hüseyin Akyürek ve Mustafa Erdem ile 4’er yıllık sözleşmelerini imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir