Afrin Gazisi Nevşehir’de dualarla karşılandı 

 Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nın 46. gününde terör örgütü ile girilen çatışmada yaralanarak GATA’da tedavi altına alınan Uzman Çavuş Zeki Didinmez memleketi Nevşehir’de dualarla karşılandı.


TSK tarafından Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın 46. gününde terör örgütü YPG ile girilen çatışmada yaralanarak GATA’da tedavi altına alınan Uzman Çavuş Zeki Didinmez Nevşehir’deki baba ocağına getirildi. Afrin Gazisi Uzman Çavuş Zeki Didinmez’i Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Nevşehir milletvekili Mustafa Açıkgöz, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Yüksel Yiğit, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Korkmaz, daire müdürleri ve gazinin ailesi karşıladı. Dualar eşliğinde karşılanan Gazi Uzman Çavuş Zeki Didinmez için kurban kesilirken karşılama töreninde duygu dolu anlar yaşandı.
Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, ‘Afrin Gazimiz malum Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın belli bir gününde yaralanmıştı. Elhamdülillah Gazimiz baba ocağına geldi. Gazimizin morali oldukça iyi. Bizde Nevşehir Valimiz İlhami Aktaş ve dernek olarak Gazimizi karşıladık. Kendisini tedavi gördüğü GATA’Da daha önce ziyaret etmiştim. Biz her zaman Gazilerimizin her zaman yanındayız. Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için memleketimizde Gazimizde olacak şehidimiz de olacak. Ama biz dimdik ayaktayız’ dedi

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AK Parti Nevşehir Milletvekili Menekşe’nin acı günü 

 AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe’nin babası Halil Menekşe tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir