4. sınıflara veli toplantısı yapıldı


Nevşehir Özel Kardelen Koleji’nde hafta sonu saat 11.00-13.00 arasında düzenlenen veli toplantısına yoğun katılım sağlandı.

Yapılan toplantıya İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı, sınıf ve branş öğretmenleri de katıldı. Özel Kardelen Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirilen veli toplantısı slayt sunuma ile başladı. İlköğretim Müdürü Faruk Çamcı açılış konuşmasında velilere şunları söyledi; ‘Kurum olarak seri ve sistemli bir şekilde ilerliyoruz. Öğretmenlerimiz anlayışlılık ve babancık gösterirken ilkelerinden de taviz vermiyoruz. Seri ve düzenli çalışan, okulun alt yapısı içinde sistemli şekilde olarak veli öğretmen işbirliği içinde imkan ve olanaklarımızı en iyi şekilde kullanarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

Kardelen Koleji Ortaokulu olarak rehberlik adına neler yapıldığından bahseden Rehberlik Öğretmeni Deniz Uçar Cengiz, değerler eğitimi etkinliğinden, kompozisyon yarışmalarına değin birçok rehberlik hizmeti verdiklerini dile getirdi.

‘ Öğrencilerimizi daha iyi tanımak adına anketler verimli çalışmayı öğretecek seminerler düzenliyoruz. İhtiyaç ve özelliklere göre belirlediğimiz alanlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz.’ diyen Çamcı, rehberlik servisinin çalışma disiplini hakkında da bilgiler verdi.

YAZAR: Nuri Karaşahin

18.02.1988 yılında Nevşehir’in Boğaz köyünde doğdu. 2 erkek 1 kız kardeşi bulunuyor. İlk okulu Nevşehir Gazi ilkokulun ’da orta okulu Boğaz Köyü okudu. Liseyi Nevşehir lisesinde okudu. 2007 lise bitirdikten sonra bir mağazada satış elemanı olarak işe başladı. 2010 2011 yılında Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaptı. Kısa bir süre güvenlik sektöründe bulundu. 2017 yılı başlarında özenerek yapmak isteği meslek olan gazetecilik hayatına atıldı. Kent haber gazetesinde muhbirlik görevini üslendi. Bu görevi de severek yapıyor. Siyaset, Magazin, Spor branşlarında pek çok yazısı bulunuyor. Hobi olarak boş zamanlarında Avcılık, arazi yürüyüşleri başta olmak üzere doğa sporları ile yakından ilgilenir. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NEVÜ 1. sınıf öğrencilerine ‘Geleneksel Uyum Gezisi’ düzenlendi 

 ÖSYM tarafından YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü tercih ederek ders başı yapan 1. sınıf öğrencilerin, başta üniversite ortamına uyum sağlamalarını, birbirleriyle ve şehirle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla ‘Uyum Gezisi’ düzenlendi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir