3 bin fidan toprakla buluştu

Nevşehir’de ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ projesi kapsamında, Orman İl Müdürlüğü tarafından dağıtılan fidanlar, toprakla buluştu.


 

Nevşehir’de ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ projesi kapsamında, Orman İl Müdürlüğü tarafından dağıtılan fidanlar, toprakla buluştu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, ülke genelinde 81 ilde aynı anda başlatılan ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ projesi kapsamında, Orman İl Müdürlüğü tarafından dağıtılan fidanlar, toprakla buluştu.

Gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi amacıyla daha yeşil bir Türkiye için Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 10 Milyon Fidan’ın dikim etkinliği eş zamanlı olarak Avanos ilçesi Özkonak Kasabası Ziyaret Tepe mevkiinde gerçekleştirildi.

Fidan ve badem ekimi etkinliğine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Özkonak Belediye Başkanı İlker Yürekli, İl Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Berk, öğretmenler ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve öğrencilerle birlikte çam fidanlarını toprakla buluşturarak can suyu verdi.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çinli turistler Erik Dalı oynayarak ısındı 

Kapadokya’da fotoğraf çekiminde eksi 4 derecede üşüyen Çinli çift, ‘Erik Dalı’ oynayarak ısınmaya çalıştı. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir