Nevşehir didik didik aranıyor

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından İl genelinden ‘Türkiye güven huzur uygulaması’ yapıldı. Uygulamada umuma açık yerler didik didik arandı.


Nevşehir’de Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi, önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları yerlerde, başta asayiş, narkotik ve terör olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması amacıyla çalışma yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda 14.00-19.00 saatleri arasında ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması-11 (2018-2)’ adı altında halkın yoğun olarak bulunduğu bulvar, cadde, Alış Veriş Merkezleri içleri, Umuma Açık Yerler ve çevrelerinde yayalara yönelik Genel Asayiş Uygulaması ve Önleme Planı çerçevesinde  21 ekip ve 178 personel ile uygulama yapıldı.

Uygulamada; bin 479 şahıs, 53 işyeri ve 53 araç kontrol edildi. Avanos ilçesinde Silahla Tehdit Suçundan aranan C.Y. isimli şahıs ve  il merkezinde 2 yoklama kaçağı şahıs yakalandı. 1 internet kafeye 12 yaş altı çocuk bulundurmaktan idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edildi. Ayrıca çeşitli kusurları tespit edilen 3 araca ise 578,00 TL para cezası uygulandı.

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aranan 19 kişi yakalandı 

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonrasında hakkında arama kararı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir