Nevşehir didik didik aranıyor

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından İl genelinden ‘Türkiye güven huzur uygulaması’ yapıldı. Uygulamada umuma açık yerler didik didik arandı.


Nevşehir’de Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi, önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları yerlerde, başta asayiş, narkotik ve terör olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması amacıyla çalışma yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda 14.00-19.00 saatleri arasında ‘Türkiye Güven Huzur Uygulaması-11 (2018-2)’ adı altında halkın yoğun olarak bulunduğu bulvar, cadde, Alış Veriş Merkezleri içleri, Umuma Açık Yerler ve çevrelerinde yayalara yönelik Genel Asayiş Uygulaması ve Önleme Planı çerçevesinde  21 ekip ve 178 personel ile uygulama yapıldı.

Uygulamada; bin 479 şahıs, 53 işyeri ve 53 araç kontrol edildi. Avanos ilçesinde Silahla Tehdit Suçundan aranan C.Y. isimli şahıs ve  il merkezinde 2 yoklama kaçağı şahıs yakalandı. 1 internet kafeye 12 yaş altı çocuk bulundurmaktan idari işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edildi. Ayrıca çeşitli kusurları tespit edilen 3 araca ise 578,00 TL para cezası uygulandı.

 

YAZAR: admin

01.08.1988 yılında Nevşehir’de doğdu. 1 erkek 2 kız kardeşi bulunuyor. İlk ve ortaokulu Rauf Nail Akman İlköğretim Okulu’nda okudu. Liseyi 2000 Evler Lisesi’nde okudu. 2005 yılında liseyi bitirdikten sonra Nevşehir Haber Gazetesi’nde dağıtıcı olarak basın hayatına giriş yaptı. 2008-2009 yıllarında askerliğini Kıbrıs/Güzelyurt’ta yaptı. Askerden geldikten sonra Nevşehir’de Yenigün Gazetesi’nde muhabir olarak işine devam etti. Daha sonra Nevşehir Kent Haber Gazetesi’ne muhabir olarak başladı. Hobi olarak futbol, avcılık ve doğa sporlarıyla ilgileniyor. Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kamil Gülmez aday değil

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığı görevine 2015 yılında Mehmet Değirmenci’nin istifası sonrası atama ile gelerek, ardından yapılan genel kurulda güven tazeleyen Kamil Gülmez, 24 Haziran seçimlerinde partisinden milletvekili aday adayı olmayacağını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir