Göreme’de renkli festival

Göreme Belediyesinin organize ettiği 5. Uluslararası Göreme Kapadokya Halk Oyunları Festivali bölgede renkli görüntülere sahne oldu.


 

Göreme Belediyesinin organize ettiği 5. Uluslararası Göreme Kapadokya Halk Oyunları Festivali bölgede renkli görüntülere sahne oldu.

5 ülke ve 3 ilden, 8 ekibin katıldığı festival ve Göreme’de düzenlenen 5. Uluslararası Göreme müzik, Dans ve Halk Oyunları Festivali yapıldı. Festivalin ilk günü yapılan kortej yürüyüşünün ardından Dünya’nın ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden çok sayıda ekip ve gösterici etkinliklerde sahne aldı.

Festivale Protokol’den Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mashar Bağlı. İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz, Nevşehir Ak Parti il Başkanı Avk. Mustafa Rauf Yanar, Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Edip Avşar, KOSGEB Müdürü Ali Usta katıldı.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Festivalin kapanış konuşmasında Halk Oyunları Festivaline katılan grupları ve konukları selamlayarak ‘Halk Oyunlarında sergilenen kültürler ülkemizin zenginliğini gösteriyor. Bu zenginliği burada yaşatan ve ülkemizin ve Dünyanın her köşesinden gelen tüm insanlarımıza teşekkür ediyorum. Herkesi bu güzelliği burada yaşamaya davet ediyorum diyerek.

Tüm Şehitlerimizi Rahmetle anıyor yaralı Gazilerimize ise Allah’tan şifa diliyorum’ dedi.

Program sonunda tüm yerli ve yabancı gruplar ellerinde Türk bayraklarıyla festivale renk kattı.

4 gün süren festival sonunda Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, tüm katılımcı yarışmacıların grup başkanlarına Göreme’nin simgesi olan Roma kalesi plaketini taktim etti.

Festival sonunda ise tüm Şehit ve Gaziler anısına Kur’an Tilaveti ve 15 Temmuz Özel gösterimi yapıldı.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göreme fuarda tanıtılıyor

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımın olduğu Travel Turkey İzmir 2018 fuarın da Göreme Belediyesi yerini aldı. Kapadokya bölgesi her yönleriyle gelen ziyaretçilere tanıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir