“Gereği yapılacak”

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde geçtiğimiz gün yaşanan skandal oy sonrası Nevşehir Valiliğinden açıklama geldi. Valilik, konu hakkında “gereği yapılacak” dedi.


Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde geçtiğimiz gün yaşanan skandal oy sonrası Nevşehir Valiliğinden açıklama geldi. Valilik, konu hakkında “gereği yapılacak” dedi.

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde “sokak hayvanlarına işkence yapılıyor, çöp kamyonlarına doldurulan hayvanlar presleniyor” iddiaları üzerine tüm Türkiye’nin gözü kulağı Acıgöl’e çevrildi. Televizyon kanallarından konu hakkında peş peşe açıklamalar gelirken, Belediye Başkanı Ercan Ertaş, çelişkili açıklamalar yaparak kamuoyunda tepkilere neden oldu. Başkan Ertaş konu hakkında ilk önce o kesinlikle hayvanlara zarar verme söz konusu olmadığını ifade etmişti. Başkan daha sonra “o personel hakkında soruşturma başlatılacağını” söyledi. Kamuoyu bu olayları konuşurken, Nevşehir Valiliğinden de açıklama gecikmedi. Valiliğin açıklamasında Belediye’yi kara kara düşündürecek cümleler kullanıldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, bunun tüm sorunları hakkında derhal işlem başlatılacağını ve sorumluluklarına gereğinin yapılacağı belirtildi.

Nevşehir Valiliğinin o açıklaması şu şekilde; “İlimiz Acıgöl İlçesinde basına ve sosyal medyaya yansıyan olay ile ilgili olarak gerekli idari ve adli işlemler derhal başlatılmış olup, konu titizlikle incelenmektedir. Sorumlularla ilgili olarak gereği yapılacaktır.”

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nevşehir Valiliği soba zehirlenmelerine karşı uyardı 

 Nevşehir Valiliği, havaların soğumasıyla birlikte üzücü haberlerle karşılaşmamak için vatandaşları soba zehirlenmesine karşı uyardı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir