Düşen uçakta şehit olan üsteğmen askeri törenle uğurlandı

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde, F-16 tipi savaş uçağının düşmesi sonucu şehit düşen Üsteğmen Yasin Boy için askeri tören düzenlendi. 


NEVŞEHİR'İN GÜLŞEHİR İLÇESİNE BAĞLI OVAÖREN KÖYÜNDE F-16 UÇAĞININ DÜŞMESİ SONRASI ŞEHİT DÜŞEN ÜSTEĞMEN YASİN BOY İÇİN KAPADOKYA HAVALİMANINDA TÖREN DÜZENLENDİ. (COŞKUN SAĞLAMDİN/NEVŞEHİR-İHA)

Üsteğmen Yasin Boy’un naaşı Türk bayrağına sarılı tabutu, törenin yapılacağı Kapadokya Havalimanına getirildi. Saygı duruşunda bulunulması ile başlayan törende, Yasin Boy’un özgeçmişi okundu. İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün, Üsteğmen Yasin Boy için dua etmesinin ardından, şehidin naaşı askeri uçakla memleketi Adana’ya gönderildi.
Törene, şehit Yasin Boy’un eşi, çocuğu ve yakınları ile Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Hava Kuvvetleri Değerlendirme ve Denetleme Başkanı Korgeneral Muhittin Fatih Sert, Kayseri Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, 12. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanı Tuğgeneral Selçuk Aygün, İl Jandarma Komutanı Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay ve diğer yetkililer katıldı.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FETÖ’dan 33 kişiye işlem yapıldı 

 Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY terör örgütü soruşturmaları kapsamında Nevşehir’de son bir hafta içerisinde 33 kişiye yasal işlem yapıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir