Çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik operasyon düzenlendi 

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik il genelinde denetim uygulaması yaptı. 


İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 22 ekip ve 89 polis İl genelinde okul çevrelerinde, öğrenci yurt binaları yakınlarında faaliyet gösteren umuma açık olan iş yerlerini denetledi. Polis ekipleri tarafından yapılan uygulamada 18 internet salonu, 6 oyun salonu, 70 kahvehane, 8 iddia bayi, 11 alkollü mekan, 10 büfe kontrolünün yanı sıra park ve bahçelerde okul servis araçlarında bin 11 şahsın GBT kontrolü yapıldı.
Yapılan uygulamalar sonrasında 1 kişinin yoklama kaçağı olduğu tespit edilirken, 1 işletmeye ruhsatsız canlı müzik yapmaktan dolayı işlem yapıldığı öğrenilirken 4 araca ise çeşitli eksikliklerinden dolayı idari para cezası uygulandığı öğrenildi.

 

YAZAR: Mehmet Özdemir

1987 Nevşehir doğumluyum. Nevşehir Lisesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev başladım. Bir süre Nevşehir Haber Gazetesi’nde spor muhabiri olarak görev yaptıktan sonra askerlik görevi için mesleğe ara verdim. Askerliğin ardından yine Nevşehir Kent Haber Gazetesi’nde spor muhabirliği görevine devam ettim Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesiyim. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Trafik ihlaline af yok

Nevşehir’de binlerce araç sürücüsünü yakından ilgilendiren uyarı geldi. Artık trafikte kemer bağlamayan, telefon ile görüşen, hatalı park yapan, ışık ihlali yapan sürücü yandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir