“Ben babamı istiyorum”

8 yaşında ki astım hastası Baha Çıdam, 5 gün önce evden ayrılarak geri dönmeyen babasını her yerde arıyor. Küçük Baha, “ ben babamı istiyorum” diyerek göz yaşlarına da hakim olamıyor.


 

8 yaşında ki astım hastası Baha Çıdam, 5 gün önce evden ayrılarak geri dönmeyen babasını her yerde arıyor. Küçük Baha, “ ben babamı istiyorum” diyerek göz yaşlarına da hakim olamıyor.

Çocuğunun astım rahatsızlığından dolayı “Nevşehir havası iyi gelir” diye Hatay’dan Nevşehir’e taşınan Feride Çıdam, kaybolan eşi Mehmet Çıdam’ı görenlerden yardım istiyor.Yaklaşık 1 yıl önce çocuklarının astım hastası olduğunu öğrenen ve bunun üzerine tedavi yolları arayan Çıdam ailesi, Nevşehir’in havası astıma iyi geldiği için Ürgüp ilçesine taşındı. Ancak, elde olmayan sebeplerden dolayı baba Mehmet Çıdam’ın da psikolojik sorunlar yaşaması üzerine aile büyük sıkıntılar yaşadı. Rahatsızlığından kaynaklı olarak 5 Temmuz sabahı evden ayrılan ve bir daha geri dönmeyen baba Mehmet Çıdam, şimdilerde her yerde anne Feride ve çocuk Baha tarafından aranıyor.

“Çocuğum babasız büyümek istemiyor”

Psikolojik sorunlar yaşayan ve tedavi olmayı reddeden Mehmet Çıdam’ın biran önce bulunmasını isteyen anne Feride Çıdam, “22 senelik evli olduğum eşimin daha öncede eve gelmediği olurdu. Günlerce eşimi sokak sokak aradık ve bulduk. Ama ne yazık ki eşim yine evden kaçtı. Astım hastası çocuğum ile çaresiz durumdayım. Ürgüp’te evim kira. Kadın başıma evi çevirmek çok zor oluyor. Oğlum parka çıktığında arkadaşlarının babası ile oyun oynadığını görünce “Ben babamı istiyorum” diyerek ağlayıp eve geliyor. Çocuğumun bu haline dayanamıyorum. Eşim Mehmet Çıdam’ı nerede olduğunu gören ve bilen varsa Allah rızası için bize ulaşsın. Çocuğum babasız büyümek istemiyor. Yetkililerden de insanlık namına eşimi bulmalarını istiyorum.” dedi.

“Eşim olmayınca hiçbir şeyin tadı yok”

Eşinin biran önce evine dönmesini istediğini söyleyen Feride Çıdam, Eşim olmayınca hiçbir şeyin tadı tuzu yok. Hasta çocuğum önümde ağlaması yüreğimi dağlıyor. Aç, susuz kalsak da eşimiz evine dönsün. Başına bir şeyin gelmesinden çok korkuyoruz.” dedi.

“Babamı çok istiyorum”

Babasını çok sevdiğini ve ona biran önce kavuşmak istediğini ifade eden 8 yaşında ki Baha Çıdam ise, “Babamı çok istiyorum. Arkadaşlarımın babası ile parklarda oyun oynadığını görünce çok zoruma gidiyorum. Babam beni dövse de, sevse de, yalnız bırakıp gitse de onu çok istiyorum. Babamı gören ve nerede odluğunu duyan abilerim ve amcalarımdan bizlere yardımcı olmalarını istiyorum” dedi.

Anne Feride ve çocuk Baha’nın bu feryatları adeta yürekleri yaktı.

Olayın takipçisi olacağız

Resimde ki baba Mehmet Çıdam’ın gören ve bilenlerin insanlık namına gazetemize ulaşmalarını istiyoruz. Nevşehir Kent Haber Gazetesi olarak Baba Mehmet Çıdam’ın bulunması için takipçi olacağız. Bizleri takip edin haberiniz olsun.

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AK Parti Nevşehir Milletvekili Menekşe’nin acı günü 

 AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe’nin babası Halil Menekşe tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir