Başkan’dan açıklama geldi

Nevşehir’e bağlı Acıgöl ilçesinde “sokak hayvanlarına işkence” edildiğine yönelik ortaya atılan iddiaları Belediye Başkanı Ercan Ertaş yalanladı.


Videonun Acıgöl’de çekildiğini doğrulayan Başkan Ercan Ertaş, çöp arabasına bindirilmeye çalışan hayvanın ilçede birçok kişiye saldırdığı ihbarının ardından ekiplerin hayvanı iğne ile uyuşturup yakaladığını söyledi.

Çöp arabasına bindirilirken işkence edildiği yönünde ki iddialara da açıklık getiren Başkan Ertaş, “bu olayın kesinlikle işkence ile alakası yoktur. İnsanlara zarar vermeye çalışan bu hayvan ekiplerce, hayvan yakalama aparatı ile çöp arabasına bindiriliyor. Ardından ise ekiplerimize saldırmaya çalışan bu hayvan, aparat ile itilerek çöp arabasının kapağı kapatılmaya çalışılıyor. Burada kesinlikle hayvana işkence söz konusu değildir.” dedi.

Bu sokak köpeğini, yakalama işleminin ardından JAKEM komutanlığında tedaviye gönderdiklerini de ifade eden Başkan, Bir hayvana nasıl zarar verilebilir. Vatandaşlara cami çıkışında saldıran bu hayvan yakalanarak gerekli tüm tedavilerini yaptırdık. Kesinlikle işkence ve öldürme yoktur. Tedavinin ardından köpek hayvan barınağına götürüldü. Bizlere bu asılsız konu hakkında hakaret edenlere, iftira atanlara soruşturma açacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

ÖZEL HABER: VEYSEL KILIÇ

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AK Parti Nevşehir Milletvekili Menekşe’nin acı günü 

 AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe’nin babası Halil Menekşe tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir