Altınyıldız’da olimpiyat heyecanı yaşanıyor

Özel Altınyıldız ilköğretim Kurumunun 14 Ocak 2018 Pazar yapacağı 4.sınıflar Matematik olimpiyatı ile ilgili örnek sorular yayınlandı.


Nevşehir geneli 4.sınıfta okuyan öğrencilerin katılacağı matematik yarışmasında 4.sınıf matematik müfredatından ve olimpiyat soruları olmak üzere sorular sorulacak ve dereceye giren öğrenci, öğretmen ve okullara ödüller verilecek.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu tarafından Nevşehir’de ilk kez düzenlenecek Matematik yarışmasına başvurular 29 Aralık 2017 Cuma gününe kadar  www.altinyildiz.k12.tr  adresinde bulunan kayıt formunu doldurularak yapılacak. Yarışma Altınyıldız İlköğretim Kurumunda 14 Ocak  2018 Pazar 10.00’da yapılacak. Yarışma ödül töreni ise 15 Şubat 2018 Perşembe 11.00’de yine Altınyıldız İlköğretim Kurumu Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet Eravcı matematik yarışması için yaptığı açıklamada  ”Türk Milli Eğitim sisteminin amaçları doğrultusunda İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin bilgiye ulaşabilmek için; muhakeme etme, araştırma ve sorgulama becerileri ile matematik zekalarını ön plana çıkarmak ve öğrencilerimizin bilimsel bir etkinliğe katılmalarını sağlayarak yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olup aklın ve bilimin aydınlık dünyasında yol gösterici bir ışık olabilmek amacıyla düzenlediğimiz bu yarışma üç bölüm  testten oluşacak. 1.bölüm 15 soru 2.bölüm 15 soru 3 bölüm ise 10 soru olmak üzere toplam 40 soru içermektedir. Yarışmaya katılacak bütün öğrenci ve öğretmenlerimize şimdiden başarılar diliyorum.” dedi

 

YAZAR: NEVŞEHİR KENT HABER

Nevşehir Kent Haber gazetesinde çalışıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

6 operasyonda çok sayıda zehir yakalandı

  Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan 6 operasyonda çok sayıda uyuşturucu ele geçirildi. Şahıslara ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir